Grzybica paznokci – wstydliwy problem

Grzybica paznokci stóp

Wstydliwy problem . Łatwo się zarazić, trudniej leczyć!”

Grzybica paznokci czyli inaczej grzybicze zakażenie paznokci jest chorobą, która sama nie przejdzie, a domowe sposoby mogą okazać się nieskuteczne. Choroba objawiająca się  grzybicą paznokci, częściej dotyka grzybicy paznokci stóp niż dłoni. Choć z pozoru wydaje się to błahostką ponieważ „choroby nie widać” i nie dokucza, to leczenie grzybicy paznokci jest procesem skomplikowany, stąd niezbędna jest wiedza eksperta w zakresie dermatologii oraz kosmetologii medycznej. Aby skutecznie zwalczyć wstydliwy problem, należy nastawić się na cierpliwość oraz troskę o systematyczną pielęgnacje stóp.

Gdzie dochodzi do zakażenia grzybicą paznokci stóp

Grzybicą paznokci stóp można się zarazić:

 • w czasie pobytu na basenie
 • poprzez noszenie/przymierzanie cudzych butów
 • poprzez używanie cudzych nieodkażonych przyborów do manicure
 • w saunie

Objawy grzybicy paznokci stóp:

Grzybica paznokci objawia się przede wszystkim  to przede wszystkim zmianami zewnętrznymi na paznokciach.  Pierwsze objawy  mają miejsce zwykle z boku lub przodu płytki paznokciowej. Przy większym zaawansowaniu grzybicy paznokci dochodzić może dodatkowo do problemów z aktywnością fizyczną (np. ćwiczeniami), a nawet chodzeniem czy staniem. Pacjenci zgłaszają wtedy parestezje (drętwienia), ból, dyskomfort, utratę sprawności fizycznej. Do charakterystycznych zmian w obrębie paznokci w przebiegu grzybicy paznokci należą:

  • zmiany barwy paznokcia – białe, żółte, brązowe, zielonkawe, szare paznokcie,
  • złuszczenie i rozwarstwianie płytki paznokcia, wyraźnie zwiększona jej łamliwość,
  • pobruzdowanie płytek paznokciowych,
  • zgrubienie płytki paznokciowej będące objawem nadmiernego rogowacenia,
  • nieprzyjemny zapach stóp.

Leczenie grzybicy paznokci:

Związku z tym, iż grzybica paznokci jest spowodowana głównie przez dermatofity, domowe sposoby zwalczania choroby mogą być nieskuteczne. Grzybica paznokci i stóp jest bardzo. Do tej pory grzybicę paznokci i stóp leczono w sposób farmakologiczny. Leczenie było dość długie, uciążliwe dla pacjenta. Jednak już teraz do walki z grzybicą paznokci i stóp można wykorzystać terapię laserową, która jest rekomendowana przez dermatologów oraz kosmetologów medycznych w Polsce jak i na świecie.

Zabieg laseroterapii grzybicy paznokci stóp Medyk Estetic Częstochowa

Dzisiejsze rozwiązania w dziedzinie laseroterapii podają bardzo skuteczne metody do walki z grzybicą paznokci. Pacjenci poddani kuracji laserem w leczeniu grzybicy paznokci i stóp osiągają zadawalające efekty w bardzo krótki czasie, a dodatkowo zastosowanie lasera w profilaktyce grzybicy paznokci i stóp pozwala na skuteczne zminimalizowania nawrotów choroby – Katarzyna Chruściel kosmetolog medyczny w Medyk Estetic Częstochowa (odział Medyk Centrum), zajmująca się leczeniem grzybicy paznokci i stóp.

Na konsultacje medyczne w zakresie leczenia grzybicy stóp zapraszamy do Medyk Estetic w Częstochowie (oddział Medyk Centrum). Rejestracja pod numerem telefonu 518-026-868 lub w Medyk Centrum.

Zespół
Medyk Estetic