Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Z zabiegu leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu powinny skorzystać młode kobiety, które odczuwają problem nietrzymania moczu podczas wysiłku fizycznego, kaszlu, a także panie w podeszłym wieku, które mają przeciwwskazania do klasycznego zabiegu operacyjnego. Zabieg wykonywany jest z wykorzystaniem nowoczesnego lasera.

Na czym polega zabieg

Leczenie laserowe polega na fototermicznym obkurczaniu ścianek pochwy. Zabieg ten wykorzystuje laser powodujący wzmacnianie powięzi wewnątrzmiedniczej, ścianek pochwy, a także obszar ujścia cewki moczowej. Światło lasera stymuluje włókna kolagenowe śluzówki prowadząc do ich namnażania i wzmocnienia. Dochodzi do obkurczania tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi następnie do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej normalną funkcjonalność.

Przebieg zabiegu

Zanim rozpocznie się zabieg laserowy, pochwa pacjentki – czyli przedsionek, wejście i kanał  – zostaje dokładnie oczyszczona i zdezynfekowana. Kolejny krok to wprowadzenie wziernika laserowego, posiadającego w swej budowie specjalną głowicę frakcyjnego lasera z okrężnym adapterem. Laser umożliwia dokładne naświetlanie przedniej ściany pochwy, a energia podczas kilku przejść jest odkładana wzdłuż kanału pochwy.


Przednia ściana pochwy i wejście do poddawane są działaniu lasera. Skutkuje to dokładnie kontrolowanym, wyłącznie termalnym i nieablacyjnym wpływem na tkankę. Dzięki temu zabieg jest w pełni bezpieczny. Całość trwa około 30 minut.

Czy wystarczy jeden zabieg?

Złagodzenie lekkiego lub średnio nasilonego wysiłkowego nietrzymania moczu wymaga zwykle jednorazowego zabiegu. Jeżeli zajdzie potrzeba, zabieg można powtórzyć po miesiącu. Efekty samego zabiegu odczuwalne są właśnie po miesiącu.

Czy metoda z użyciem lasera jest bezpieczna?

Tak – to bezpieczna, najmniej inwazyjna i najdokładniejsza metoda leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet. Metoda ta ma w stosunku do innych metod (takich jak wszywanie taśm i siatek) wiele zalet. Zabieg jest bezpieczny, bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Na dodatek nie jest konieczna dalsza hospitalizacja. 

Pacjentka po zabiegu może wrócić prosto do domu i spędzić resztę dnia tak, jak zazwyczaj. Możliwe jest pojawienie się przesięku surowiczego – zaleca się więc stosowanie podpasek do momentu, aż on nie ustąpi. Przez miesiąc od zabiegu nie należy utrzymywać stosunków płciowych.

Ile czasu utrzymuje się efekt?

Młode matki będą cieszyć się efektem przez lata. Ewentualnie do następnego porodu, podczas którego zawsze istnieje ryzyko powtórnego, nadmiernego rozciągnięcia tkanek. Jednak wzmocnienie pochwy podczas tego zabiegu połączone z regularnym ćwiczeniem mięśni Kegla (mięśnie dna miednicy mniejszej), może zaprocentować i kolejny poród może okazać się mniej destrukcyjny lub nie powodować powtórnych problemów.

Kobiety po menopauzie powinny stosować odpowiednią terapię zastępczą – w ich przypadku odpowiedni poziom hormonów będzie podtrzymywać efekty zabiegu.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat ceny plastyki brzucha z liposukcją zachęcamy do kontaktu z nami pod numerem telefonu 518 026 868 oraz poprzez adres e-mail me@medyk-centrum.pl. Pragniemy również zaznaczyć, że orientacyjny koszt plastyki brzucha z liposukcją znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce cennik, dokładna cena plastyki brzucha z liposukcją ustalana jest indywidualnie po konsultacji lekarskiej przeprowadzonej przez lekarza prowadzącego. 

Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć szczegółowych informacji o plastyce brzucha z liposukcją zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, który rozwieją wszelkie wątpliwości i dostosują metodę, która będzie spełniała Państwa wymagania.