Ultradźwiękowe obkurczanie pochwy

Ultradźwiękowe obkurczanie pochwy (Intimalase) jest bezinwazyjnym zabiegiem o wysokiej skuteczności działania. Niweluje zwiotczałość tkanek pochwy zwiększając w efekcie jej elastyczność. Zabieg polecany jako rehabilitacja po porodzie.

Jak przebiega zabieg?

Skuteczność działania technologii HIFU uzyskiwana jest odmiennie niż w przypadku naświetlania laserem. Obkurczanie pochwy jest zabiegiem, który przeprowadza się za pomocą innowacyjnego w medycynie estetycznej urządzenia wykorzystującego fale ultradźwiękowe. Skoncentrowana wiązka fal ultradźwiękowych powoduje wytworzenie ciepła, które doprowadza do kurczenia się włókien kolagenu w tkankach.  Na skutek punktowego nagrzewania wnętrza pochwy dochodzi do uelastycznienia tkanek i ich rewitalizacji. W efekcie przeprowadzonego zabiegu dochodzi do znacznego ujędrnienia mięśni pochwy w krótkim okresie czasu. Obkurczanie pochwy jest zabiegiem, który nie wymaga wcześniejszych przygotowań medycznych. Przynosi satysfakcjonujący efekt w bardzo krótkim okresie czasu.

Wiązka fal ultradźwiękowych jest całkowicie bezpieczna dla organizmu, nie powoduje żadnych uszkodzeń i degradacji rewitalizowanych tkanek. Sam zabieg pozostaje też obojętny dla prawidłowego przebiegu ciąży.

Trwa on około 20 minut i jest bezbolesny. Nie wymaga stosowania żadnych kuracji, przyjmowania medykamentów, a także hospitalizacji i długiego czasu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do codziennych zajęć niewymagających większego wysiłku fizycznego.

Niewskazane jest – przez okres 1 tygodnia po zabiegu – dźwiganie nadmiernych ciężarów, uprawianie seksu poprzez penetrację pochwy i zażywanie gorących kąpieli.

Efekty zabiegu wyczuwalne są już po jednej 20-to minutowej sesji. Następuje poprawa kondycji mięśni pochwy i ich wyraźne uelastycznienie. W wyniku skurczenia się tkanek wyraźnie zmniejsza się objętość pochwy. Zabieg pozytywnie wpływa na poprawę samopoczucia i zwiększenie jakości życia seksualnego. Zapobiega również wysiłkowemu nietrzymaniu moczu występującemu po porodach i w wyniku niektórych chorób.

Wskazania:

  • zwiotczenie tkanek pochwy na skutek porodu lub menopauzy,
  • zmniejszone nawilżenie pochwy,
  • wysiłkowe nietrzymanie moczu,
  • obniżenie jakości doznań seksualnych.

Przeciwwskazania:

  • aktywna menstruacji,
  • infekcje pochwy,
  • przyjmowanie niektórych leków.
Ginekologia estetyczna - zabiegi