Leczenie nietrzymania moczu ultradźwiękami

Wysiłkowe nietrzymanie moczu spowodowane jest zmniejszeniem sprężystości mięśni podtrzymujących narządy rodne kobiety i niewłaściwie funkcjonującym mechanizmem zamknięcia cewki moczowej. Pojawia się podczas czynności wywołujących wzrost ciśnienia śródbrzusznego, czyli w trakcie wysiłku fizycznego oraz podczas kaszlu i kichania. Wysiłkowe nietrzymanie moczu leczone laserem  powoduje  zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej, co z kolei prowadzi do przywrócenia jej prawidłowych funkcji. Zabieg polecany jest jako rehabilitacja po porodzie oraz w okresie menopauzy.

Jak przebiega zabieg?

W zabiegu powstrzymującym wysiłkowe nietrzymanie moczu wysoką skuteczność działania gwarantuje zaawansowana technologia HIFU. Szybkie efekty uzyskiwane są dzięki skoncentrowanej wiązce fal ultradźwiękowych oddziałujących bezpośrednio na rewitalizowane tkanki rozluźnionych mięśni. Wiązka systemu inicjuje wytwarzanie ciepła, które pobudza kurczenie się włókien kolagenu w tkankach mięśni podtrzymujących narządy rodne. Prowadzi to do uelastycznienia tkanek i ich odnowienia, w wyniku czego następuje powrót do prawidłowego podtrzymania układu moczowego w organizmie. Fale ultradźwiękowe są bezpieczne dla organizmu. Nie powodują żadnych uszkodzeń tkanek, pobudzają tkanki do procesu odnowienia i uzyskania dawnej sprężystości.

Zabieg trwa około 30 minut. Nie wymaga wcześniejszych przygotowań farmakologicznych i jest  bezbolesny. Po przeprowadzonym zabiegu można natychmiast powrócić do codziennych zajęć niewymagających większego wysiłku fizycznego. Niewskazane jest jednak – przez około tydzień – dźwiganie nadmiernych ciężarów, zażywanie gorących kąpieli oraz uprawianie seksu poprzez penetrację pochwy przez 3 tygodnie.

Efekty zabiegu wyczuwalne są już po jednej 30-to minutowej sesji. Następuje wyraźna poprawa kondycji mięśni podtrzymujących narządy rodne i ich wzmocnienie. Układ moczowy wraca do pełnej sprawności w okresie 30-40 dni od przeprowadzonego zabiegu. Wtedy też całkowicie zanika wysiłkowe nietrzymanie moczu, co wpływa pozytywnie na poprawę samopoczucia, komfortu i higieny intymnej.

Wskazania:

  • wysiłkowe nietrzymanie moczu,
  • przebyty poród lub okres menopauzy,
  • zwiotczenie mięśni podtrzymujących narządy rodne.

Przeciwwskazania:

  • aktywna menstruacja,
  • infekcje pochwy i dróg rodnych,
  • infekcje dróg moczowych,
  • przyjmowanie niektórych leków,
  • aktywne schorzenia nowotworowe.
Ginekologia estetyczna - zabiegi