Stomatologia estetyczna

Zabiegi stomatologiczne

Popularne zabiegi medycyny estetycznej

Wybielanie

Nakładki, żele lub laser

Protetyka

Korony, mosty, protezy

Zadzwoń lub napisz do nas i umów się na konsultację.

Medyk Estetic

Częstochowa
ul. Aleja Wolności 34, 42-200

Kontakt

Rejestracja:

W Medyk Estetic zapewniamy Państwu kompleksową opiekę stomatologiczną od profilaktyki po chirurgię.

Wybielanie zębów

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym może być przeprowadzone poprzez użycie nakładek z żelem, naświetlanie bądź przy użyciu lasera. Specjalistyczne zabiegi pomagają uzyskać satysfakcjonującą biel zębów i są jednym ze sposobów na osiągnięcie atrakcyjnego uśmiechu.

Czyszczenie

Systematyczne czyszczenie zębów z kamienia (tzw. scaling) wykonywane przez stomatologa pozwala uniknąć chorób zębów i przyzębia (w tym groźnej paradontozy, która może prowadzić do utraty zębów), jak również przyczynia się do ładnego, zdrowego wyglądu zębów i dziąseł. Zalecamy czyszczenie zębów w gabinecie co 6 miesięcy.

Protetyka

Protetyka stomatologiczna obejmuje zabiegi polegające na odtwarzaniu braków w uzębieniu i odbudowie zębów, a ponadto na zmianie kształtu i ustawieniu zębów. Do zabiegów protetycznych wykorzystujemy protezy stałe (korony pełnoceramiczne i korony porcelanowe na podbudowie metalowej, mosty pełnoceramiczne i porcelanowe, licówki pełnoceramiczne i kompozytowe) oraz protezy ruchome (protezy osiadające częściowe i całkowite, protezy szkieletowe i szynoprotezy, a także protezy elastyczne). Celem zabiegów protetycznych jest odtworzenie naturalnego i prawidłowego zgryzu po utracie zębów w wyniku chorób zębów i przyzębia, bądź z powodu innych przebytych chorób, czy doznanych urazów.

Chirurgia stomatologiczna

Zajmujemy się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. Chirurg stomatolog wykonuje zabiegi takie jak m.in.: ekstrakcje zębów (mlecznych i stałych), usuwanie zębów zatrzymanych, zabiegi mikrochirurgiczne (również przygotowujące do dalszego leczenia protetycznego) oraz zabiegi rekonstrukcyjne.

Chirurgia szczękowo-twarzowa

Wysokospecjalistyczna dziedzina dotyczy zabiegów łączących stomatologię z pograniczem medycyny ogólnej, które pozwalają leczyć choroby występujące w obrębie twarzoczaszki i jamy ustnej, np.: urazy i złamania kości, wady wrodzone (wysunięcia i przesunięcia zgryzu oraz zgryz otwarty), rozszczep podniebienia, oraz usuwać torbiele powstałe w jamie ustnej i w okolicach szczęk, a także przygotowywać rekonstrukcje po usunięciu guzów nowotworowych.