Wybielanie zębów

Stan naszego uzębienia wpływa na pewność siebie – zarówno w kontaktach prywatnych, jak i zawodowych. Zła dieta, picie kawy, palenie papierosów, a także naturalny proces ścierania się szkliwa mogą powodować przebarwienia, czy zażółcenia, które często wpędzają nas w kompleksy. Na szczęście jest na nie sposób – by cieszyć się pięknym uśmiechem, wystarczy tylko poddać się zabiegowi wybielania zębów.

Kto może poddać się zabiegowi

Z zabiegu wybielania zębów może skorzystać każdy z nas. Przeciwwskazaniami do niego mogą być jedynie pęknięcia szkliwa czy duże ubytki próchnicowe, niektóre choroby oraz uczulenie na składniki stosowanych preparatów. Wybielanie zębów nie jest przeznaczone także dla kobiet w ciąży, karmiących czy dzieci przed 16. rokiem życia.

Przebieg zabiegu

Sposobów na uzyskanie efektu idealnie białych zębów jest obecnie dużo, a właściwy dobiera się stosownie do potrzeb. Możliwe jest:

  • wykorzystanie specjalnych nakładek lub żelu,
  • wybielanie laserem.

Koszty zależą nie tylko od metody wybielania, ale także ewentualnej konieczności powtarzania zabiegu. Jest on całkowicie bezpieczny i skuteczny. Należy jedynie przestrzegać kilku zasad. Po zabiegu powinno się stosować specjalną dietę (unikając posiłków i napojów, które mogą przyczynić się do zabarwienia zębów), zrezygnować z dań wyjątkowo gorących lub zimnych (zęby mogą być czasowo podatne na nadwrażliwość) oraz z palenia papierosów.