Laserowe usuwanie rozstępów

Rozstępy pojawiają się na skórze wskutek raptownych zmian wagi, a więc przez chudnięcie lub tycie, a także po przebytej ciąży. Zdarza się jednak, że są uwarunkowane genetycznie.

Jak powstają rozstępy? Gwałtowne rozciąganie skóry powoduje naruszenie właściwej konstrukcji włókien kolagenowych. W odpowiedzi na ten proces ludzki organizm zaczyna intensywnie, a jednocześnie w nieprawidłowy sposób, produkować kolagen, przez co powstają początkowo czerwone, a następnie białe pręgi nazywane właśnie rozstępami.

Dzięki współczesnym zdobyczom medycyny estetycznej oraz nowoczesnym technologiom, usuwanie rozstępów jest możliwe. Aby pozbyć się białych pręg na skórze, należy poddać się serii zabiegów, jednak dopiero przebycie pełnej terapii gwarantuje jej skuteczność oraz trwałość uzyskanych efektów. Dobrą metodą jest łączenie różnych laserów, które działają zarówno w głębokich warstwach skóry, jak i na jej powierzchni.

Jakie są efekty zabiegu?

Już po kilku dniach od wykonania pierwszego zabiegu laserowego, po ustąpieniu zaczerwienienia w miejscu poddanemu terapii, widoczna jest poprawa wyglądu skóry. Gojenie się naskórka trwa około 3-7 dni. W zależności od indywidualnych cech pacjenta, np. ilości oraz wielkości rozstępów, konieczne jest powtórzenie laseroterapii (minimum od 3 do 5 razy). 

W przypadku, gdy pacjent zdecyduje się na pełną serię laseroterapii, pomiędzy poszczególnymi zabiegami konieczne jest zachowywanie odstępu czasowego trwającego około 4 tygodni. Po tym czasie można ocenić dotychczasowe efekty leczenia i ewentualnie ustalić dalsze postępowanie.