Laserowe usuwanie owłosienia – epilacja laserowa

Idealnym rozwiązaniem na to by mieć gładką skórę każdego dnia – niezależnie od pory roku –  jest epilacja laserowa. Można ją wykonywać na różnych częściach ciałach, na których znajdują się zbędne włosy. Nawet, jeśli owłosienie występuje w specyficznych miejscach, również służymy pomocą. Przed zabiegiem wykonywana jest próba laserowa, dzięki której dobierana jest odpowiednia energia lasera niezbędna do otrzymania znakomitych efektów i dokładnego pozbycia się zbędnego i nieestetycznego owłosienia.

Jak przygotować się do zabiegu

Około miesiąc przed wizytą w gabinecie Medyk Estetic w Częstochowie należy zaprzestać stosowania wosku, depilatora oraz wszystkich innych metod depilacji. Możemy jedynie sięgnąć po maszynkę do golenia.

Przebieg zabiegu

Stosowany przez nas laser ingeruje w meszki włosowe, które w efekcie stają się osłabione. Dzięki temu włos traci zdolność regeneracji i ponownego odrastania. Co istotne jednak laser skutecznie niweluje tylko włosy znajdujące się w fazie intensywnego wzrostu. Aby więc zabieg przyniósł spodziewane rezultaty, sesje w gabinecie Estetic Medic w Częstochowie należy powtórzyć. Ilość kolejnych spotkań z pacjentem jest ustalana indywidualnie.

Skóra po zabiegu regeneruje się bardzo szybko. Dodatkowo proces ten można przyspieszyć przestrzegając kilku zasad. Jakich? Unikanie kosmetyków, które w swoim składzie zawierają alkohol, a także zaprzestanie peelingów oraz zabiegów złuszczających.

Przeciwskazania

Do przeciwwskazań należą:

  • ciążą oraz okres karmienia piersią,
  • trwające infekcje bakteryjne, grzybicze oraz wirusowe np. opryszczka,
  • choroby skóry: bielactwo, łuszczyca, rybia łuska,
  • stosowanie preparatów oraz leków, które zawierają w swoim składzie substancje o działaniu światłouczulającym, jak i również niektórych antybiotyków,
  • posiadanie rozrusznika serca.

Więcej informacji na temat zabiegu można uzyskać podczas konsultacji z naszym specjalistą medycyny estetycznej.