Plastyka brzucha z liposukcją

Plastyka brzucha z liposukcją jest zabiegiem bardzo skutecznym, gdy chcemy pozbyć się zalegającego nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej zgromadzonej w okolicy brzucha i talii. Dzięki połączeniu obu zabiegów uzyskiwany efekt jest znakomity.

Zabieg poprzedzony jest wizytą, podczas której lekarz określi faktyczny stan pacjenta, a także zleci niezbędne badania, odpowie na wszelkie pytania i opowie o ewentualnych efektach ubocznych.

Wskazania

Podstawowe wskazania do wykonania operacji plastyki brzucha z liposukcją to:

 • posiadanie przez pacjenta nieestetycznego nadmiaru skóry oraz złogów tłuszczowych znajdujących się w obszarze brzucha, mających wpływ na jego samopoczucie,
 • posiadanie przez pacjenta nadmiaru skóry zmniejszającej uczucie komfortu w okolicach brzucha,
 • chęć wizualnej poprawy wyglądu brzucha po przebytych ciążach,
 • posiadanie osłabionych mięśni brzucha przez pacjenta.
Przeciwskazania

Do przeciwwskazań należą:

 • ciąża oraz okres karmienia piersią,
 • choroby układu krążenia,
 • choroby serca,
 • nieustabilizowane nadciśnienie tętnicze,
 • infekcje ropne skóry,
 • nieuregulowana cukrzyca,
 • zaburzenia krzepliwości krwi.
Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest podczas znieczulenia ogólnego. Podczas operacji lekarz wykonuje odpowiednie cięcie, które jest indywidualnie dobierane do anatomii pacjenta.  Następnie zostaje oddzielona skóra wraz z tkanką podskórną, nadmiar tkanek oraz skóry zostaje usunięty. Rekonstrukcji poddawany jest również pępek. 

Elementem kończącym zabieg jest założenie szwów, opatrunków wielowarstwowych oraz drenów mających za zadanie absorbowanie nadmiaru płynów. Dreny zostają usunięte po około dwóch dniach po wykonanym zabiegu.

Rekonwalescencja

Występujący obrzęk jest całkowicie normalny – ustępuje on powoli, czasami trwa to kilka tygodni. Po zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort. Przez osiem tygodni powinien dodatkowo nosić specjalne ubranie uciskowe. Po powrocie do domu – przez kilka dni – niezbędna jest pomoc bliskich. Istotne jest to, aby dać czas organizmowi na regenerację. Dlatego też nie można się przemęczać. 

Należy wykluczyć intensywne ćwiczenia fizyczne, zwłaszcza takie, które angażują mięśnie brzucha. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia przebarwień skórnych, należy powstrzymać się od korzystania z solarium oraz długotrwałych kąpieli słonecznych.

Efekty zabiegu

Efekty można zobaczyć już po zejściu opuchlizny, ostateczny rezultat widoczny jest po całkowitym wygojeniu, czyli po około sześciu miesiącach po wykonaniu operacji. 

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat ceny plastyki brzucha z liposukcją zachęcamy do kontaktu z nami pod numerem telefonu 518 026 868 oraz poprzez adres e-mail: me@medyk-centrum.pl. Pragniemy również zaznaczyć, że orientacyjny koszt plastyki brzucha z liposukcją znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce cennik, dokładna cena plastyki brzucha z liposukcją ustalana jest indywidualnie po konsultacji lekarskiej przeprowadzonej przez lekarza prowadzącego. 

Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć szczegółowych informacji o plastyce brzucha z liposukcją zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, który rozwieją wszelkie wątpliwości i dostosują metodę, która będzie spełniała Państwa wymagania.

Chirurgia plastyczna - zabiegi