Ginekomastia bez liposukcji

Ginekomastia jest nieestetyczną przypadłością męską – to uwidocznione i powiększone piersi, przypominające te kobiece. Rozwój gruczołu piersiowego u mężczyzn może być następstwem zaburzeń hormonalnych mających miejsce w czasie okresu dojrzewanie, jak i również pozostałością po utracie wagi. Panowie, którzy chcą pozbyć się wstydliwego problemu, mogą pokusić się ginekomastię bez liposukcji. Jest ona zalecana pacjentom, u których powiększenie gruczołów piersiowych powstało na skutek zaburzeń hormonalnych.

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem należy umówić się na konsultacje w naszym centrum. Lekarz prowadzący zleci niezbędne badania, przekaże zalecenia, a także omówi wszelkie szczegóły i odpowie na wszystkie pytania.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest podczas znieczulenia ogólnego lub miejscowego – w zależności od decyzji lekarza prowadzącego. Podczas operacji wykonuje się redukcję rozmiaru gruczołu piersiowego poprzez wycięcie nadmiernie rozrośniętej jego części. Jeśli jest to konieczne, usuwa się również nadmiar tłuszczu, po czym modeluje się pierś pacjenta. Podczas operacji chirurg może również dokonać korekty sutków w obszarze ich położenia oraz rozmiaru. Elementem kończącym zabieg jest założenie szwów oraz opatrunków.

Rekonwalescencja

Po zabiegu występujący obrzęk jest całkowicie normalny – ustępuje on powoli, czasami trwa to kilka tygodni. W pierwszym okresie po operacji pacjent może odczuwać dyskomfort. Musi również przez około sześć tygodni nosić specjalny pas uciskowy.  Istotne jest to, aby dać czas organizmowi na regenerację. Dlatego też nie można się przemęczać. Należy wykluczyć intensywne ćwiczenia fizyczne, zwłaszcza takie, które angażują mięśnie klatki piersiowej. Niewskazane jest korzystanie z siłowni!

Efekty zabiegu można zobaczyć już po kilku tygodniach. Jednak ostateczny rezultat widoczny jest po całkowitym wygojeniu, czyli po około sześciu miesiącach po wykonaniu operacji.

Wskazania

Podstawowe wskazania do wykonania operacji ginekomastii bez liposukcji to:

  • nieestetyczny nadmiar skóry oraz złogi tłuszczowe znajdujące się w obszarze brzucha, mających wpływ na samopoczucie pacjenta,
  • nadmiar skóry zmniejszający uczucie komfortu w okolicach torsu,
  • chęć wizualnej poprawy wyglądu torsu po zmianach hormonalnych,
  • zwiększone piersi, które są wizualnie podobne do kobiecego biustu.
Przeciwskazania

Do przeciwwskazań należą:

  • choroby układu krążenia,
  • choroby serca,
  • nieustabilizowane nadciśnienie tętnicze,
  • infekcje ropne skóry,
  • nieuregulowana cukrzyca
  • zaburzenia krzepliwości krwi.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat ceny plastyki brzucha bez liposukcji zachęcamy do kontaktu z nami pod numerem telefonu 518 026 868 oraz poprzez adres e-mail: me@medyk-centrum.pl. Pragniemy również zaznaczyć, że orientacyjny koszt plastyki brzucha bez liposukcji znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce cennik, dokładna cena plastyki brzucha bez liposukcji ustalana jest indywidualnie po konsultacji lekarskiej przeprowadzonej przez lekarza prowadzącego. 

Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć szczegółowych informacji o plastyce brzucha bez liposukcji zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, który rozwieją wszelkie wątpliwości i dostosują metodę, która będzie spełniała Państwa wymagania.