Ginekomastia z liposukcją

Ginekomastia jest nieestetyczną przypadłością męską – to uwidocznione i powiększone piersi, przypominające te kobiece. Rozwój gruczołu piersiowego u mężczyzn może  być następstwem zaburzeń hormonalnych mających miejsce w  czasie okresu dojrzewanie, jak i również pozostałością po utracie wagi. 

Panowie, którzy chcą pozbyć się wstydliwego problemu, mogą pokusić się o liposukcję. Jest ona zalecana pacjentom, u których powiększenie gruczołów piersiowych było spowodowane zwiększoną ilością tkanki tłuszczowej. Podczas zabiegu odsysa się bowiem tłuszcz nagromadzony w obszarze piersi i w ten sposób przywraca ich prawidłowy kształt. 

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem należy umówić się na konsultacje w naszym centrum. Lekarz prowadzący zleci niezbędne badania, przekaże zalecenia, a także omówi wszelkie szczegóły i odpowie na wszystkie pytania.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest podczas znieczulenia ogólnego lub miejscowego w zależności od decyzji lekarza prowadzącego. Podczas operacji wykonuje się liposukcję nadmiaru tłuszczu znajdującego się w gruczole piersiowym, jeśli jest to konieczne usuwa się również nadmiar gruczołu, po czym modeluje się pierś pacjenta. Elementem kończącym zabieg jest założenie szwów oraz opatrunków.

Rekonwalescencja

Po zabiegu występujący obrzęk jest całkowicie normalny – ustępuje on powoli, czasami trwa to kilka tygodni. W pierwszym okresie po operacji pacjent może odczuwać dyskomfort. Musi również przez około sześć tygodni nosić specjalny pas uciskowy.  Istotne jest to, aby dać czas organizmowi na regenerację. Dlatego też nie można się przemęczać. Należy wykluczyć intensywne ćwiczenia fizyczne, zwłaszcza takie, które angażują mięśnie klatki piersiowej. Niewskazane jest korzystanie z siłowni!

Efekty zabiegu można zobaczyć już po kilku tygodniach. Jednak ostateczny rezultat widoczny jest po całkowitym wygojeniu, czyli po około sześciu miesiącach po wykonaniu operacji.

Wskazania

Podstawowe wskazania do wykonania operacji ginekomastii z liposukcją to:

 • nieestetyczny nadmiar skóry oraz złogi tłuszczowe znajdujące się w obszarze brzucha, mających wpływ na samopoczucie pacjenta,
 • nadmiar skóry zmniejszający uczucie komfortu w okolicach torsu,
 • chęć wizualnej poprawy wyglądu torsu po utracie wagi,
 • zwiększone piersi, które są wizualnie podobne do kobiecego biustu.

Podstawowe wskazania do wykonania operacji ginekomastii bez liposukcji to:

 • nieestetyczny nadmiar skóry oraz złogi tłuszczowe znajdujące się w obszarze brzucha, mających wpływ na samopoczucie pacjenta,
 • nadmiar skóry zmniejszający uczucie komfortu w okolicach torsu,
 • chęć wizualnej poprawy wyglądu torsu po zmianach hormonalnych,
 • zwiększone piersi, które są wizualnie podobne do kobiecego biustu.
Przeciwskazania

Do przeciwwskazań należą:

 • choroby układu krążenia,
 • choroby serca,
 • nieustabilizowane nadciśnienie tętnicze,
 • infekcje ropne skóry,
 • nieuregulowana cukrzyca,
 • zaburzenia krzepliwości krwi.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat ceny ginekomastii z liposukcją zachęcamy do kontaktu z nami pod numerem telefonu 518 026 868 oraz poprzez adres e-mail: me@medyk-centrum.pl. Pragniemy również zaznaczyć, że orientacyjny koszt usuwania męskich piersi znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce cennik, dokładna cena ginekomastii z liposukcją ustalana jest indywidualnie po konsultacji lekarskiej przeprowadzonej przez lekarza prowadzącego.
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć szczegółowych informacji o usuwaniu ginekomastii z liposukcją zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, który rozwieją wszelkie wątpliwości i dostosują metodę, która będzie spełniała Państwa wymagania.