Lipomodeling piersi po operacjach raka piersi

Zmiany onkologiczne w obrębie biustu bardzo często wiążą się z ingerencją chirurgiczną. Jej celem jest przywrócenie wyglądu piersi sprzed zabiegu. W takim przypadkudobrym rozwiązaniem będzie lipomodeling. Sprawi on, że biust będzie wyglądał naturalnie i kobieco.
Mogą mu się poddać pacjentki bez względu na wiek, zarówno kobiety młode jak i dojrzałe.

Przed zabiegiem

Przed wykonywaniem zabiegu konieczna jest wizyta u specjalisty, który oceni faktyczny stan zdrowia pacjentki, omówi wszelkie szczegóły i odpowie na wszystkie pytania. Poza tym poinformuje o ewentualnych badaniach.

Zabieg lipomodelingu piersi wykonywany jest, gdy pacjentka posiada w budowie swojego ciała wystarczające obszary, z których może zostać pobrana tkanka tłuszczowa wykorzystana do powiększenia/ rekonstrukcji biustu. Niestety kobiety, które mają bardzo szczupłą budowę ciała, nie są dobrymi kandydatkami do wykonywania zabiegu.

Przebieg zabiegu

Chirurg pozyskuje materiał, czyli tkankę tłuszczową z okolic dawczych zachowując dbałość o estetyczny wygląd tych części ciała. Pobrana tkanka za pomocą specjalistycznej aparatury jest oczyszczana z elementów krwi, surowicy oraz płynnego tłuszczu. Oczyszczony materiał zostaje wprowadzany w postaci drobnych kropel we wszystkie warstwy gruczołu piersiowego.

Rekonwalescencja

W pierwszym okresie pacjentka może odczuwać umiarkowane bóle w okolicach zarówno piersi, jak i miejsca, które było dawca tkanki tłuszczowej. Występujący obrzęk również jest całkowicie normalny – ustępuje on po kilku tygodniach. Istotne jest to, aby dać czas organizmowi na regenerację. Dlatego też nie można się przemęczać. Należy także wykluczyć  intensywne ćwiczenia fizyczne, które mogą wywołać komplikacje. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia przebarwień skórnych, zaleca się wstrzymanie od korzystania z solarium oraz długotrwałych kąpieli słonecznych w okresie minimum trzech miesięcy po wykonanym zabiegu.

Efekty można zobaczyć już po miesiącu od wykonania zabiegu. Ostateczny rezultat widoczny jest jednak po całkowitym wygojeniu piersi, czyli po około trzech miesiącach po wykonaniu operacji.

Wskazania
  • wszelkie ingerencje związane z operacjami onkologicznymi w obrębie piersi – ich rekonstrukcja, która w odróżnieniu od implantów jest wizualnie bardzo naturalna (w ciało pacjentki nie są aplikowane ciała obce).
Przeciwskazania
  • posiadanie przez pacjentkę BMI poniżej 18 i powyżej 30,
  • nałogowe palenie tytoniu przez pacjentkę,
  • niedokończone leczenie nowotworowe,
  • cukrzyca – nieleczona lub słabo kontrolowana.
Chirurgia plastyczna - blizny

Zadzwoń lub napisz do nas i umów się na konsultację.

Medyk Estetic

Częstochowa
ul. Aleja Wolności 34, 42-200

Kontakt

Rejestracja: