Redukcja piersi

Zbyt obfity biust może powodować problemy natury estetycznej oraz zdrowotnej. Panie mogą bowiem borykać się z dolegliwościami związanymi z kręgosłupem. Następstwem tego są najczęściej kłopoty z oddychaniem, bóle w obszarze piersi, karku oraz pleców. Z tych też powodów niektóre kobiety powinny rozważyć zabieg zmniejszenia piersi. Oczywiście wcześniej konieczna jest konsultacja lekarska. To podczas niej lekarz odpowie na wszelkie pytania i opowie o ewentualnych efektach ubocznych.

Najważniejsze informacje o zabiegu

Przed zabiegiem należy ograniczyć lub całkowicie zaprzestać palenia tytoniu (2-4 tygodni przed zabiegiem). Na dwa tygodnie przed planowanym terminem zabronione jest zażywanie aspiryny oraz jej pochodnych, a także ziołowych suplementów diety, które mogą mieć wpływ na proces krzepnięcia krwi.

Zabieg trwa od 2 do 4 godzin. W okresie około sześciu tygodni po zabiegu pacjentka nosi specjalny biustonosz, który jest odpowiednio dopasowany do jej biustu. Istotne jest to, aby dać czas organizmowi na regenerację. Dlatego też nie można się przemęczać. Należy także wykluczyć czynności angażujące mięśnie piersiowe (a przykładem takich może być prasowanie!). Wszystkie szczegółowe zalecenia pozabiegowe doprecyzuje jednak lekarz prowadzący. Efekty zabiegu można zobaczyć po kilku tygodniach, kiedy piersi będą w pełni wygojone.

Efekty zabiegu przed i po