Mezoterapia – rewitalizacja skóry głowy

Kuracja za pomocą mezoterapii igłowej na głowę i włosy to bardzo popularny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Jego efektywność i wysoka skuteczność  uzyskiwana jest w czasie dawkowania niewielkich dawek materiałów leczniczych i odżywczych bezpośrednio do skóry właściwej na głowie. To też doskonała kuracja przeciw wypadaniu włosów. Jest ona zalecana zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Jednak na tym nie koniec jej działań.

Mezoterapia igłowa jest traktowana również jako zabieg odmładzający. Przynosi ona długotrwałe efekty w postaci odżywienia witaminowego oraz dotlenienia komórek skóry. Powoduje też wygładzanie zmarszczek mimicznych.

Jak przebiega zabieg?

Podczas zabiegu wykwalifikowany kosmetolog medyczny wykonuje niewielkie nakłucia na skórze głowy. W ten sposób stymuluje naskórek, a co za tym idzie cebulki włosów i skórę właściwą do odnowy. Podawane w trakcie iniekcji składniki aktywne docierają bezpośrednio do regenerowanych miejsc. Rodzaj biologicznie aktywnej substancji dobierany jest indywidualnie do potrzeby i spodziewanego efektu zabiegu (np. mezoterapia igłowa, leczenie łysienia). Mezoterapia igłowa może być stosowana dla każdego rodzaju skóry. Nie są konieczne wcześniejsze przygotowania do wykonania zabiegu.

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić niewielka opuchlizna rewitalizowanych fragmentów skóry. Znika ona po kilkudziesięciu minutach. Do 48 godzin po zabiegu należy powstrzymać od korzystania z sauny, solarium i basenu. Sugeruje się także unikanie gorącej kąpieli i bezpośrednich promieni słonecznych. Nie powinno się także nakładać makijażu na fragmentach skóry poddawanej odmłodzeniu.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Podstawowe wskazania do wykonania zabiegu to:

  • nadmierne wypadanie włosów,
  • pierwsze oznaki łysienia,
  • problemy z włosami u kobiet po urodzeniu dziecka.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Do najważniejszych przeciwwskazań należą:

  • alergia na składniki zawarte w preparatach,
  • nieunormowana cukrzyca,
  • opryszczka,
  • infekcje i stan zapalny skóry.