Korekcja powłok brzusznych

Z zabiegu korekty powłok brzusznych powinni skorzystać pacjenci, którzy mają nadmiar skóry w okolicach brzucha. Jest on spowodowany utratą wagi bądź przebytą ciążą. Zalegające warstwy skórne warto usunąć nie tylko ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych.

Przed zabiegiem

Zabieg poprzedzony jest wizytą, podczas której lekarz określi faktyczny stan pacjenta, a także zleci niezbędne badania, odpowie na wszelkie pytania i opowie o ewentualnych efektach ubocznych.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest podczas znieczulenia ogólnego. Podczas operacji lekarz redukuje nadmiar skóry w okolicach brzucha poprzez wykonanie nacięcia powyżej spojenia łonowego, oddziela skórę od mięśni brzucha oraz nadaje odpowiedni, wyszczuplony wygląd poprzez zastosowanie odpowiedniego szycia. Podczas operacji chirurg może również dokonać wycięcia tłuszczu.  Elementem kończącym zabieg jest założenie szwów oraz opatrunków.  Zabieg trwa od 2 do 4 godzin, w zależności od indywidualnej budowy pacjenta.

Rekonwalescencja

Po zabiegu występujący obrzęk jest całkowicie normalny – ustępuje on powoli, czasami trwa to kilka tygodni. W pierwszym okresie pacjent może odczuwać dyskomfort.

Przez około 8 tygodni powinien nosić specjalny pas uciskowy. Istotne jest to, aby dać czas organizmowi na regenerację. Nie zaleca się przemęczania. Należy wykluczyć intensywne ćwiczenia fizyczne, zwłaszcza takie, które angażują mięśnie brzucha. Niewskazane jest korzystanie z siłowni!

Efekty można zobaczyć już po kilku godzinach. Ostateczny rezultat widoczny jest po całkowitym wygojeniu, czyli po około sześciu miesiącach po wykonaniu operacji.

Wskazania

Podstawowe wskazania do wykonania operacji korekty powłok brzusznych to:

  • nieestetyczny nadmiar skóry znajdujący się w obszarze brzucha, mający wpływ na samopoczucie pacjenta,
  • nadmiar skóry zmniejszający uczucie komfortu w okolicach brzucha oraz powodujący bóle kręgosłupa, które są wynikiem przeciążenia,
  • chęć wizualnej poprawy wyglądu brzucha,
  • nadmiar skóry w okolicach brzucha, który powoduje infekcje skórne oraz otarcia skórne.
Przeciwskazania

Do przeciwwskazań należą:

  • choroby układu krążenia,
  • choroby serca,
  • nieustabilizowane nadciśnienie tętnicze,
  • otyłość,
  • nieuregulowana cukrzyca,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • nałogowe palenie tytoniu,
  • ciąża oraz okres karmienia piersią.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat ceny korekty powłok brzusznych zachęcamy do kontaktu z nami pod numerem telefonu 518 026 868 oraz poprzez adres e-mail: me@medyk-centrum.pl. Pragniemy również zaznaczyć, że orientacyjny koszt usuwania nadmiaru skóry z brzucha znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce cennik, dokładna cena korekty powłok brzusznych ustalana jest indywidualnie po konsultacji lekarskiej przeprowadzonej przez lekarza prowadzącego.
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć szczegółowych informacji o usuwaniu korekty powłok brzusznych zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, który rozwieją wszelkie wątpliwości i dostosują metodę, która będzie spełniała Państwa wymagania.