Strona główna » Zabiegi » Ginekologia estetyczna » Leczenie nietrzymania moczu u kobiet

Leczenie nietrzymania moczu u kobiet

Z badań wynika, że aż 30% Polek cierpi na nietrzymanie moczu. To bardzo wstydliwy i krępujący problem. Niestety wiele pań go bagatelizuje i zgłasza się do lekarza po kilku latach od wystąpienia pierwszych objawów. Czas jednak działa na niekorzyść – choroba się pogłębia i powoduje coraz większy dyskomfort.

Kiedy należy zgłosić się do lekarza
  • gdy zaobserwujemy u siebie epizody niekontrolowanej utraty moczu,
  • gdy odczuwamy dyskomfort w okolicy krocza i bóle brzucha podczas mikcji,
  • gdy dochodzi do niekontrolowanej utraty moczu podczas wysiłku fizycznego.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu może pojawić się podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów, tańca, biegania, kichania, kaszlu, a nawet podczas prostych czynności, takich jak wstawanie z krzesła.

Skąd się biorą niekontrolowane utraty moczu?

Przyczyną tego problemu jest zazwyczaj osłabienie i rozluźnienie mięśni dna miednicy oraz więzadeł i powięzi, które podtrzymują pęcherz w odpowiedniej pozycji.

Różne możliwości leczenia

Współczesna medycyna oferuje jednak wiele metod, które pozwalają szybko pozbyć się wstydliwego problemu. Pierwszym krokiem do podjęcia skutecznego leczenia nietrzymania moczu jest ustalenie przyczyny dolegliwości. Konieczna jest więc wizyta u specjalisty.

W naszym centrum do leczenia nietrzymania moczu wykorzystujemy trzy nowoczesne metody:

Wybór metody leczenia nietrzymania moczu jest uzależniona od indywidualnych wskazań i dolegliwości pacjentki. Gwarantujemy jednak, że nasi specjaliści wybiorą taką, która pozwoli pozbyć się wstydliwych dolegliwości, a także przyczyni się do poprawy samooceny i zadowolenia z aktywności seksualnej, a jednocześnie zwiększy komfort życia kobiety.

Popularne zabiegi z ginekologii estetycznej

Nieinwazyjne leczenie

Nietrzymania moczu

Ultradźwiękowa

Rewitalizacja miejsc intymnych

Zadzwoń lub napisz do nas i umów się na konsultację.

Medyk Estetic

Częstochowa
ul. Aleja Wolności 34, 42-200

Kontakt

Rejestracja: