Wybielanie warg sromowych laserem

Skóra w okolicy narządów płciowych jest narażona na przebarwienia. Powody są różne – od aspektów hormonalnych, przez genetyczne, a na zewnętrznych kończąc. Przykrego problemu można się jednak szybko pozbyć. Wystarczy zdecydować się na wybielanie warg sromowych laserem.

Na czym polega zabieg?

Zabieg poprzedzony jest wizytą, podczas której lekarz określi faktyczny stan pacjentki, a także zleci niezbędne badania i odpowie na wszelkie pytania.

Zastosowany na wargi sromowe laser naświetla za pomocą wiązki laserowej skórę, która ulega rozjaśnieniu. Podczas wykonywania zabiegu nie stosuje się znieczulenia, jednak jest kierowany zimny nawiew, który je zastępuje.  Wszystko trwa od 10 minut do 30 minut.

Obrzęk i zasinienie krocza występujące po zabiegu są całkowicie normalne. W okresie rekonwalescencji istotne jest to, aby nie przemęczać organizmu oraz wykluczyć intensywne ćwiczenia fizyczne, które mogą wywołać niepożądane komplikacje. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia infekcji, zalecana jest właściwa higiena miejsc intymnych.

Efekty zabiegu można poczuć już w przeciągu kilku dni.

Podstawowe wskazania do zabiegu:

  • chęć poprawy, komfortu wizualnego oraz psychicznego związanego z wyglądem miejsc intymnych,
  • występowanie u pacjentki zabarwienia warg sromowych, które nie mogą być zniwelowane za pomocą maści wybielających.

Do najważniejszych przeciwwskazań należą:

  • planowana bądź potwierdzona ciąża oraz okres karmienia piersią,
  • nowotwory w fazie czynnej,
  • infekcje w miejscu, które ma zostać poddane zabiegowi oraz jego bliskiej okolicy,
  • ogólny zły stan zdrowia.
Ginekologia estetyczna - zabiegi