Obkurczanie pochwy i rewitalizacja warg sromowych – UltraVera HiFu

Laserowe odmładzanie pochwy (tzw. lifting pochwy) jest bezbolesnym zabiegiem, którego wysoką skuteczność gwarantuje użycie wiązki fal ultradźwiękowej lasera Ultra Vera Hifu. Swoim działaniem zmniejsza on zwiotczałość tkanek zwiększając ich elastyczność i jędrność. Polecany jako rehabilitacja po porodzie celem poprawy samopoczucia i jakości życia seksualnego.

Na czym polega zabieg?

Skoncentrowana wiązka fal ultradźwiękowych lasera Ultra Vera Hifu oddziałuje bezpośrednio na ściany pochwy i wargi sromowe powodując w efekcie pobudzanie włókien kolagenowych do ich rewitalizacji. Prowadzi to do napięcia i obkurczenia tkanek pochwy i warg sromowych.  Odmładzanie pochwy przywraca jej sprężystość i właściwe nawilżenie. Wyraźne zmiany wizualne zachodzą także po rewitalizacji warg sromowych. Zabieg pozostaje całkowicie obojętny dla organizmu.

Trwa około 30 minut. Jest całkowicie bezbolesny. Nie wymaga wcześniejszych przygotowań, stosowania kuracji i przyjmowania medykamentów. W krótkim czasie po zabiegu można powrócić do codziennych zajęć niewymagających większego wysiłku fizycznego.

Niewskazane jest – przez okres 1 tygodnia po zabiegu – dźwiganie nadmiernych ciężarów oraz zażywanie gorących kąpieli, a także w okresie 3-4 tygodni uprawianie seksu poprzez penetrację pochwy.

Efekty zabiegu widoczne są już po jednej, około 30-to minutowej sesji. Następuje wyraźna poprawa kondycji mięśni pochwy i ich wyraźne uelastycznienie. W wyniku skurczenia się tkanek wyraźnie zmniejsza się objętość i jędrność warg sromowych oraz samej pochwy.  Zabieg pozytywnie wpływa na poprawę samopoczucia i zwiększenie jakości życia seksualnego.

Wskazania:

  • zwiotczenie tkanek pochwy na skutek porodu lub menopauzy,
  • zwiotczenie i rozciągnięcie warg sromowych,
  • rozciągnięcie pochwy.

Przeciwwskazania:

  • aktywna menstruacja,
  • infekcje pochwy i sromu,
  • przyjmowanie niektórych leków,
  • choroby nowotworowe,
  • uszkodzenia naskórka w okolicach miejsc zabiegu.
Ginekologia estetyczna - zabiegi