Liposukcja wspomagana strumieniem wody

Zabieg liposukcji wodnej wykonywany jest urządzeniem do precyzyjnego odsysania komórek tłuszczowych, które wykorzystuje system WAL (water-jet assisted liposuction – liposukcja wspomagana strumieniem wody/soli fizjologicznej) będący doskonałym wyborem zamiast tradycyjnej liposukcji. Technologia ta skierowana jest dla pacjentów ceniących sobie komfort, bezpieczeństwo i doskonałą jakość.

Liposukcja wodna zapewnia krótszy czas rekonwalescencji. Zabieg jest mało inwazyjny – w związku z tym chirurg plastyczny jest w stanie odessać większą ilość tkanki tłuszczowej. Dodatkowo dzięki temu systemowi możliwy jest lipotransfer, czyli autologiczny transfer tkanki tłuszczowej w inne partie ciała, tak aby wymodelować piersi, pośladki czy nawet twarz.

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu liposukcji wodnej do organizmu pacjentki wprowadzany jest specjalny roztwór wodny, który wnikając w tkanki tłuszczowe, odpowiednio je rozmiękcza. Płyn docierając bezpośrednio w przestrzenie międzykomórkowe, rozluźnia tłuszcz uwalniając komórki tłuszczowe z tkanki łącznej, nie uszkadzając przy tym naczyń krwionośnych bądź nerwów. Taka metoda pozwala na uniknięcie uszkodzeń mechanicznych. Chirurg podczas operacji uwalnia adiopcuty (tkanka tłuszczowa przeznaczona do usunięcia) i odsysa płyn wraz z niepożądanymi komórkami tłuszczowymi.

Zastosowanie metody Body Jet nie powoduje niepotrzebnej ingerencji w tkanki wewnętrzne organizmu, minimalizując przy tym ryzyko wystąpienia obrzęków, siniaków czy krwiaków.

Zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowy, dzięki czemu chirurg ma cały czas kontakt z pacjentem.

Odseparowana tkana tłuszczowa nadaje się do lipotransferu, czyli przeszczepu tkanki tłuszczowej w inne partie ciała takie, jak piersi, pośladki czy twarz.

Zastosowanie liposukcji

W Medyk Estetic w Częstochowie (Medyk Centrum) specjalizujemy się  w usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z takich okolic ciała jak:

 • brzuch
 • uda
 • pośladki
 • ramiona
 • twarz (chomiki, podbródek)
 • kolana
 • łydki
 • plecy
 • piersi
 • klatki piersiowej u mężczyzn
Wskazania do zastosowania
 • Cellulit
 • Otyłość
 • Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej w wybranych obszarach
 • Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej na klatce piersiowej u mężczyzn
 • Niedoskonałości sylwetki
Efekty zabiegu przed i po
Chirurgia plastyczna - zabiegi

Liposukcja Body Jet

Dlaczego liposukcja wodna

Wykorzystuje system WAL (water-jet assisted liposuction – liposukcja wspomagana strumieniem wody (soli fizjologicznej) będący doskonałym wyborem zamiast tradycyjnej liposukcji. Technologia Body Jet skierowana jest dla Pacjentów ceniących sobie komfort, bezpieczeństwo i doskonałą jakość.

Liposukcja za pomocą zapewnia krótszy czas rekonwalescencji. Poprzez fakt mniejszej inwazyjności zabiegu, chirurg plastyczny jest wstanie odessać większą ilość tkanki tłuszczowej. Dodatkowo dzięki systemowi Body Jet możliwy jest lipotransfer czyli autologiczny transfer tkanki tłuszczowej w inne partie ciała, tak aby wymodelować piersi, pośladków czy nawet twarzy.

Wskazania

Zasady działania liposukcji wodnej

Podczas zabiegu liposukcji do organizmu Pacjentki wprowadzany jest specjalny roztwór wodny, który wnikając w tkanki tłuszczowe odpowiednio je rozmiękcza. Płyn docierając bezpośrednio  w przestrzenie międzykomórkowe rozluźnia tłuszcz uwalniając komórki tłuszczowe z tkanki łącznej nie uszkadzając przy tym naczyń krwionośnych bądź nerwów. Taka metoda pozwala na uniknięcie uszkodzeń mechanicznych. Chirurg podczas operacji uwalnia adiopcuty (tkanka tłuszczowa przeznaczona do usunięcia) i odsysa płyn wraz z niepożądanymi komórkami tłuszczowymi.

Zastosowanie metody nie powoduje niepotrzebnej ingerencji w tkanki wewnętrzne organizmu, minimalizując przy tym ryzyko wystąpienia obrzęków, siniaków czy krwiaków.

Zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu chirurg ma cały czas kontakt z Pacjentem.

Odseparowana tkana tłuszczowa nadaje się do lipotransferu, czyli przeszczepu tkanki tłuszczowej w inne partie ciała takie jak piersi, pośladki czy twarz.

Okolice ciała, które można poddać zabiegowi liposukcji w Medyk Estetic