Kuracja botoksem dla mężczyzn

Panowie coraz częściej korzystają z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Także i w Medyk Estetic oferujemy najróżniejsze zabiegi skierowane właśnie do nich. Za ich sprawą mogą poprawić swój wygląd oraz kondycję. Gwarantujemy naturalny efekt, który zniweluje oznaki mijającego czasu. Większość zabiegów jest małoinwazyjnych i niewymagających rekonwalescencji – dzięki temu już po kilku chwilach można wrócić do życia codziennego. 

Panowie często sięgają po zabiegi by zniwelować procesy starzenia oraz uspokoić dynamiczna mimikę, która powoduje przedwczesne pojawianie się zmarszczek w okolicach czoła czy oczu.

Na czym polega zabieg

Botoks dla mężczyzn stosowany jest w celu osiągnięcia efektu wygładzenia zmarszczek mimicznych  pojawiających się pomiędzy brwiami, czyli lwiej zmarszczki, zmarszczek poprzecznych czoła  oraz zmarszczek wokół oczu, czyli tzw. kurzych łapek. Jest to zabieg nieinwazyjny, trwający zaledwie kilka minut. Preparat zostaje wprowadzony poprzez wstrzyknięcie w wybrane mięśnie twarzy.

Kolejnym zastosowanie toksyny botulinowej, często wybieranej przez mężczyzn  jest niwelowanie problemu nadpotliwości. Dzięki zastosowaniu botoksu  na gruczoły potowe, ulegają one zablokowaniu. W efekcie powodująca dyskomfort przypadłość, zostaje zniwelowana.

Przeciwskazania

Botoks nie powinien być stosowany u osób:

  • cierpiących na chorobę miastenia gravis (rzadka choroba neurologiczna),
  • cierpiących na zespół Lamberta Eatona,
  • uczulonych na albuminę ludzką,
  • zażywających spektynomycynę i antybiotyki z grupy aminoglikozydów,
  • posiadających nadwrażliwość na kompleks neurotoksyny Clostridium botulinum typu A,
  • mających uczulenie na toksynę lub jej kompleks białkowy (z wyłączeniem Boccuture),
  • posiadających infekcje w miejscu, w którym ma być podany preparat.