Usuwanie zmian skórnych laserem

Zmiany skórne to nieprawidłowości w strukturze skóry. Często są one nieestetyczne i trudne do ukrycia. Można jednak je usunąć za pomocą lasera. Różnorodność zmian skórnych na twarzy jest ogromna – wszelkie decyzje dotyczące wyeliminowania problemu podejmuje więc lekarz prowadzący.

Proces regeneracji

Po wykonanym zabiegu usuwania zmian skórnych laserem, pacjent powinien unikać jakiegokolwiek podrażnienia skóry. W trwającym okresie rekonwalescencji nie stosuje się kosmetyków zawierających w składzie alkohol. Pacjent powinien również powstrzymywać się od wykonywania zabiegów złuszczających skórę takich jak peelingi. 

Przez co najmniej 14 dni należy unikać gorących kąpieli, sauny, solarium, czy kąpieli słonecznych. Ważna jest również ochrona przeciwsłoneczna – musi być stosowana minimum 4 tygodnie po wykonaniu zabiegu, aby zapobiec powstaniu przebarwień na skórze.

Przeciwskazania

Choroby, na które cierpi pacjent takie jak: 

  • cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi, epilepsja,
  • niektóre choroby skóry (trądzik różowaty, bielactwo, łuszczyca, zmiany alergenne), jeżeli zmiany skórne będą narażone na bezpośrednie działanie promieni laserowych,
  • opalenizna (zbyt duża ilość nagromadzonej melaniny pochłania dużą dawkę energii, co może spowodować przebarwienia skóry) – nie należy się opalać (słońce, solarium) przez 4 tygodnie przed i 4 tygodnie po zabiegu,
  • skłonność do przebarwień,
  • aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze.
Więcej informacji na temat zabiegu można uzyskać podczas konsultacji z naszym specjalistą medycyny estetycznej.