Zabiegi odmładzające

Zmarszczki to efekt naturalnego procesu starzenia się skóry. Nie jesteśmy w stanie się przed nimi uchronić. Istnieją jednak pewne sposoby, które mogą odmłodzić naszą skórę, a tym samym nadać jej świeży i zdrowy wygląd. Należą do nich wszelkiego rodzaju zabiegi odmładzające, których głównym zadaniem jest wygładzenie zmarszczek i poprawa elastyczności oraz ogólnej kondycji skóry. 

Dobór konkretnego zabiegu jest oparty o wcześniejszą konsultację w celu uzyskania, doskonałych efektów, dostosowanych chociażby do rodzaju cery.

Profilaktyka anti-aging

Wyróżnia się dwie grupy zabiegów anti-aging. Do pierwszej z nich zalicza się te, które od razu korygują zmarszczki i oferują natychmiastowe efekty. Stanie się tak m.in. w przypadku toksyny botulinowej (popularnie zwanej botoksem) czy wypełniaczy, a więc głównie kwasu hialuronowego. 

Drugą grupę stanowią zabiegi kondycjonujące skórę, czyli pomagające utrzymać ją w dobrej formie. Zapewniają one odpowiednie nawilżenie i odżywienie. 

Należą do nich przede wszystkim mocne peelingi, zabiegi laserowe i mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Przeważnie stanowią one uzupełnienie dla zabiegów należących do pierwszej grupy. Przekładają się zatem na trwalsze rezultaty i są mniej inwazyjne. Zaleca się je również osobom, które chcą zadbać o odpowiedni poziom ochrony i rewitalizacji skóry.

Dla kogo są przeznaczone zabiegi

Różnorodne zabiegi odmładzające dedykowane są osobom, które pragną utrzymać dobry wygląd skóry bądź odwrócić procesy starzenia. W zależności od rodzaju zaleca się ich stosowanie osobom po 25. roku życia, kiedy to skóra zaczyna się powoli starzeć i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Niektóre z nich rekomenduje się natomiast osobom w przedziale wiekowym 35-45. Decyzja o wyborze konkretnego zabiegu powinna zostać wcześniej skonsultowana ze specjalistą.

Jakie zabiegi odmładzające warto wybrać

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, wiele zależy od czynników indywidualnych. Właśnie, dlatego tak istotna jest wcześniejsza konsultacja i wybór optymalnej metody. „Medyk Estetic” to miejsce, gdzie mogą Państwo uzyskać poradę właśnie w zakresie odmładzania. Oferujemy różnorodne zabiegi anti-aging, gwarantujące świetne rezultaty. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą prawidłowo zadbać o swój wygląd.