Strona główna » Zabiegi » Ginekologia estetyczna » Labioplastyka » Labioplastyka plastyka warg sromowych
- Ginekologia estetyczna - Labioplastyka
Labioplastyka plastyka warg sromowych
Zdeformowane, przerośnięte bądź asymetryczne wargi sromowe powodują dyskomfort zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Warto zdecydować się na zabieg obustronnej plastyki warg sromowych mniejszych, gdy ich specyficzna budowa powoduje jakikolwiek ból podczas sytuacji intymnych lub uprawiania takich sportów, jak jazda konna, bieganie i jazda na rowerze. Efekt uzyskany po zabiegu obustronnej plastyki warg sromowych mniejszych poprawia jakość życia seksualnego kobiety.
Jak przebiega zabieg?
Zabieg poprzedzony jest wizytą, podczas której lekarz określi faktyczny stan pacjentki, a także zleci niezbędne badania, odpowie na wszelkie pytania i opowie o ewentualnych efektach ubocznych.
Po uprzedniej konsultacji z lekarzem – zabieg może zostać wykonany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Szwy stosowane po ukończonym zabiegu są samowchłanialne. Czas trwania zabiegu wynosi od 30 minut do 90 minut.
Obrzęk i zasinienie krocza występujące po zabiegu są całkowicie normalne, ustępują powoli – czasami trwa to kilka tygodni. W okresie rekonwalescencji istotne jest to, aby nie przemęczać organizmu oraz wykluczyć intensywne ćwiczenia fizyczne, które mogą wywołać niepożądane komplikacje. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia infekcji, zalecana jest właściwa higiena miejsc intymnych. Podczas okresu rekonwalescencji ważna jest również odpowiednia bielizna oraz odzież noszona przez pacjentkę – powinna być ona luźna i wykonana z materiałów naturalnych.
Efekty zabiegu można poczuć po około tygodniu. Ostateczny rezultat widoczny jest jednak po całkowitym wygojeniu, czyli po około dwóch miesiącach. Wtedy też można wrócić do aktywnego współżycia.
Podstawowe wskazania do zabiegu:
- nieestetyczne oraz problematyczne wady genetyczne,
- widoczny przerost bądź asymetria warg sromowych,
- chęć poprawienia wyglądu pochwy w celach estetycznych,
- chęć poprawy, jakości stosunków płciowych.
Do najważniejszych przeciwwskazań należą:
- planowana bądź potwierdzona ciąża oraz okres karmienia piersią,
- nowotwory w fazie czynnej,
- infekcje w miejscu, które ma zostać poddane zabiegowi oraz jego bliskiej okolicy,
- problemy z krzepliwością krwi,
- ogólny zły stan zdrowia.