Strona główna » Zabiegi » Ginekologia estetyczna » Zabiegi systemem HiFu – ultradźwięki » Obkurczanie pochwy i rewitalizacja warg sromowych – ultradźwięki
- Ginekologia estetyczna
Obkurczanie pochwy i rewitalizacja warg sromowych – ultradźwięki
Laserowe odmładzanie pochwy (tzw. lifting pochwy) jest bezbolesnym zabiegiem, którego wysoką skuteczność gwarantuje użycie wiązki fal ultradźwiękowej lasera. Swoim działaniem zmniejsza on zwiotczałość tkanek zwiększając ich elastyczność i jędrność. Polecany jako rehabilitacja po porodzie celem poprawy samopoczucia i jakości życia seksualnego.
Na czym polega zabieg?
Skoncentrowana wiązka fal ultradźwiękowych lasera oddziałuje bezpośrednio na ściany pochwy i wargi sromowe powodując w efekcie pobudzanie włókien kolagenowych do ich rewitalizacji. Prowadzi to do napięcia i obkurczenia tkanek pochwy i warg sromowych. Odmładzanie pochwy przywraca jej sprężystość i właściwe nawilżenie. Wyraźne zmiany wizualne zachodzą także po rewitalizacji warg sromowych. Zabieg pozostaje całkowicie obojętny dla organizmu.
Trwa około 30 minut. Jest całkowicie bezbolesny. Nie wymaga wcześniejszych przygotowań, stosowania kuracji i przyjmowania medykamentów. W krótkim czasie po zabiegu można powrócić do codziennych zajęć niewymagających większego wysiłku fizycznego.
Niewskazane jest – przez okres 1 tygodnia po zabiegu – dźwiganie nadmiernych ciężarów oraz zażywanie gorących kąpieli, a także w okresie 3-4 tygodni uprawianie seksu poprzez penetrację pochwy.
Efekty zabiegu widoczne są już po jednej, około 30-to minutowej sesji. Następuje wyraźna poprawa kondycji mięśni pochwy i ich wyraźne uelastycznienie. W wyniku skurczenia się tkanek wyraźnie zmniejsza się objętość i jędrność warg sromowych oraz samej pochwy. Zabieg pozytywnie wpływa na poprawę samopoczucia i zwiększenie jakości życia seksualnego.
Wskazania:
- zwiotczenie tkanek pochwy na skutek porodu lub menopauzy,
- zwiotczenie i rozciągnięcie warg sromowych,
- rozciągnięcie pochwy.
Przeciwwskazania:
- aktywna menstruacja,
- infekcje pochwy i sromu,
- przyjmowanie niektórych leków,
- choroby nowotworowe,
- uszkodzenia naskórka w okolicach miejsc zabiegu.