Onkoplastyka

Rak piersi jest bardzo częstym nowotworem dotykającym kobiety. Zdecydowana większość pań ze starcia z chorobą wychodzi poturbowana nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Dzięki stosunkowo nowej dziedzinie medycyny – onkoplastyce – może jest leczenie oszczędzające. Operacje onkoplastyczne piersi ingerują nie tylko w fizyczność – w wielu sytuacjach pozwalają odzyskać wiarę w siebie i znów poczuć się kobietą.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na usunięciu guza, zazwyczaj z marginesem zdrowych tkanek. Nie ingeruje się jednak w węzły chłonne pacjentki. Z zabiegu mogą skorzystać pacjentki z rozpoznaniem łagodnych lub złośliwych nowotworów piersi, których wielkość lub niekorzystny stosunek wielkości guza do wielkości piersi wymaga zaawansowanych technik chirurgii piersi. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.

Jakie są wskazania do zabiegu?
  • nowotwór piersi łagodny zakwalifikowany do leczenia chirurgicznego,
  • guzy, które powiększają się, są ogniskami bólu oraz wyglądają nieestetycznie,
  • niediagnostyczna biopsja – wycięcie guza daje możliwość określenia jego charakteru.

 


Po zabiegu konieczna jest hospitalizacja pacjentki – trwa ona około 2-3 dni. Onkoplastyka powoduje o wiele lepszy efekt psychologiczny niż w przypadku mastektomii, bo oprócz usunięcia guza ogromne znaczenie ma tutaj końcowy efekt kosmetyczny.

Zabiegi w Medyk Estetic

Chirurgia plastyczna - zabiegi

Zadzwoń lub napisz do nas i umów się na konsultację.

Medyk Estetic

Częstochowa
ul. Aleja Wolności 34, 42-200

Kontakt

Rejestracja: