Powiększanie piersi

Zbyt małe piersi mogą wywoływać kompleksy, które prowadzą do utraty pewności siebie, a nawet zniechęcają do bliskości z partnerem. Panie początkowo próbują swój problem rozwiązać przy pomocy różnego rodzaju biustonoszy, czy innych akcesoriów. Jednak radykalną zmianę w wyglądzie piersi, może przynieść jedynie zabieg chirurgiczny z wykorzystaniem implantu lub własnej tkanki tłuszczowej. Na całym świecie korzystają z niego kobiety niezadowolone z wyglądu swoich piersi.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na umieszczeniu wewnątrz piersi implantu, który modeluje kształt i rozmiar biustu.

Wprowadza się go poprzez małe nacięcie (3-4 cm) pod gruczoł mlekowy lub pod mięsień piersiowy tak, aby nie był widoczny i tkanka piersiowa wystarczająco go zakrywała. Wykonuje się go zarówno metodą, polegającą na przeszczepie własnej tkanki tłuszczowej – lipofilling, jak i z użyciem implantów piersi.

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym i trwa około 60 minut. Poprzedza go konsultacja z lekarzem, który dokładnie przedstawia możliwości, opisuje przebieg operacji oraz przekazuje zalecenia pooperacyjne. Podczas spotkania medyk określa również stan piersi i dobiera odpowiednią wielkość oraz kształt implantów. Pacjentka natomiast mówi o swoich oczekiwaniach i wyobrażeniach na temat przyszłego wyglądu piersi.

Jakie są wskazania do zabiegu?
  • chęć zwiększenia rozmiaru biustu,
  • asymetria biustu,
  • utrata jędrności piersi,
  • zmiana wyglądu piersi po porodzie bądź karmieniu,
  • zmiana wyglądu piersi po chorobie,
  • zmiana wyglądu piersi po utracie wagi.

Po zabiegu pacjentka spędza w oddziale jeden dzień. Konieczne jest też noszenie specjalnego biustonosza, który pomaga w regeneracji, jak również w finalnym ukształtowaniu wyglądu biustu.

Zabiegi w Medyk Estetic

Chirurgia plastyczna - zabiegi

Zadzwoń lub napisz do nas i umów się na konsultację.

Medyk Estetic

Częstochowa
ul. Aleja Wolności 34, 42-200

Kontakt

Rejestracja: